دستگاه تصفیه هوای خودرو LIFAair مدل LAC100

 نرخ تحویل هوای پاک (CADR) 100 متر مکعب در ساعت سنسور CO2 کابین خودروی سواری

 

دستورالعمل ­ها

دستگاه تصفیه هوای هوشمند خودروی لایفا ایر برای ارائه هوای تمیز در فضاهای فشرده طراحی شده است. دستگاه تصفیه هوای هوشمند خودرو مجهز به دو فیلتر ترکیبی HEPA درجه H11 و کربن فعال است که حذف سریع و کارآمد آلاینده ها در محیط  را تضمین می­کند.

نصب آسان

طراحی کاربرپسند دستگاه تصفیه هوا امکان نصب بسیار آسان را فراهم می کند. کنترلگر هوشمند را به رابط سیگار وصل کنید و USB را به دستگاه تصفیه هوا وصل کنید و همه چیز آماده است.

تضمین کیفیت هوای خالص

حالت خودکار عملکرد دستگاه تصفیه هوای خودرو را تنظیم می کند تا سطح هوای تمیز مطلوب را همیشه حفظ کند. کنترل هوشمند استفاده طولانی مدت را تضمین می کند و کیفیت هوا از جمله PM2.5 و CO2 داخل خودرو را همیشه در اختیار شما قرار می دهد.

LAC100 همچنین دارای یک سنسور CO2 داخلی(توکار) است که زمانی که میزان دی اکسید کربن و PM2.5 از حد مجاز فراتر رفت، به کاربر هشدار می دهد. افزایش سطح دی اکسید کربن باعث خواب آلودگی می شود، بنابراین به راننده یادآوری می کند که هوای تازه داشته باشد و در حین رانندگی هوشیار بماند. دستگاه تصفیه هوای هوشمند  محافظت­ شده از نظر درجه حرارت است.، به این معنی که اگر دمای خودرو به بالای 60 درجه سانتیگراد برسد، دستگاه تصفیه هوا تمام عملکردهای خود را به جز نظارت بر دما برای محافظت از دستگاه متوقف می کند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

دستگاه تصفیه هوای خودرو چیست؟ این دستگاه در داخل خودروها چگونه عمل می‌کند؟ تاکنون پیش آمده است که در داخل یک خودرو متوجه آلودگی هوا بوده و از این موضوع احساس ناراحتی کنید؟ یکی از موضوعات مهم و البته کمی ناراحت کننده در داخل اتومبیل‌ها، آلودگی هوا و وجود برخی مواد شیمیایی یا ذرات مضر می‌باشد که نه تنها سلامت افراد را تهدید می‌کند، بلکه ممکن است موجب آسیب‌های محیط زیستی شود. این ذرات معلق ممکن است نیتروژن اکسیدها، دی اکسید کربن یا هر نوع مواد شیمیایی دیگری باشد که می‌تواند منشا و عاملی برای آلودگی هوا و بیماری افراد شود، به همین دلیل است که امروزه از انواع دستگاه‌های تصفیه هوا جهت پاکسازی محیط داخلی خودروها استفاده می‌کنند. در این مقاله دستگاه تصفیه هوای خودرو را معرفی می‌ کنیم.

آشنایی بیشتر با دستگاه تصفیه هوای خودرو

گفتیم که در داخل خودروها نیز مانند هر محیط دیگری ممکن است گاهی اوقات برخی آلودگی‌ها مانند انواع مواد شیمیایی و ذرات مضر وجود داشته باشد که در چنین حالتی هم موجب نارضایتی سرنشینان خودرو شده، علاوه بر آنکه نارضایتی آنها را نیز رقم می‌زند، مضاف بر این خطرات محیط زیستی را نیز به وجود می‌آورد. این آلودگی‌ها ممکن است وجود ذراتی مانند نیتروژن اکسیدها چ، دی اکسید کربن، سولفور دی اکسید و دیگر مواد شیمیایی باشد که در صورت بی‌توجهی به آنها ممکن است برخی بیماری‌های قلبی، تنفسی و حتی سرطان ریه به وجود بیاید.

آلودگی در فضای داخلی خودروها به طور معمول از آلودگی هوای خارج نیز بیشتر است، چون ذرات معلق در داخل هوا و مواد شیمیایی که نام بردیم در فضای بسته خودرو تجمع پیدا کرده و به این ترتیب افزایش می‌یابند. به همین دلیل است که مانند هر محیط دیگری برای محیط داخلی خودروها نیز تدابیر مختلفی سنجیده شده که نمونه‌ای از آنها تولید دستگاه تصفیه هوای خودرو می‌باشد. یعنی شما می‌توانید جهت پیشگیری از ورود هر گونه آلودگی به داخل خودرو خود از یک سیستم تهویه هوای خوب و مطلوب استفاده کنید، به این ترتیب نه تنها سلامت خودتان بلکه سرنشینان تان را نیز تضمین خواهید کرد.

نحوه کارکرد دستگاه تصفیه هوای خودرو

دستگاه‌هایی که به عنوان تصفیه هوای خودرو در داخل خودروهای مختلف استفاده می‌شوند، معمولاً فیلترهایی مانند فیلتر یونی، کربن و هپا دارند، به این ترتیب هوایی که وارد فضای داخلی خودرو می‌شود، ابتدا از این فیلترها عبور کرده و کلیه آلودگی‌ها، ذرات گرد و غبار و حتی بوهای بد به این فیلترها می‌چسبند. این موضوع موجب می‌شود که هوای کاملاً پاک و تمیز از فیلترها عبور کرده و به داخل خودرو جریان پیدا کند و شما می‌توانید هوای پاکیزه و عاری از هر گونه بوی بد یا آلودگی را تنفس کنید. البته برای آنکه دستگاه تصفیه هوای خودرو به درستی عمل کند، لازم است که شما نیز به درستی از آن نگهداری کنید. از جمله قسمت‌ های مهم این دستگاه فیلترها هستند که هر از گاهی نیاز به تعویض پیدا می‌ کنند.

فاکتورهای انتخاب به دستگاه تصفیه هوای خودرو

برای اینکه بتوانید یک دستگاه تصفیه هوای مناسب را برای خودرو خود بخرید که رضایت کامل را از این انتخاب داشته باشید، لازم است که به موارد زیر در خصوص این دستگاه‌ ها توجه کنید:

فضای تحت پوشش

اولین موضوع برای خرید دستگاه تصفیه خودرو این است که شما دستگاه را متناسب با سایز کابین خودرو انتخاب کنید، مثلاً اگر خودرو شما دارای کابین بزرگی باشد، قطعاً شما به یک دستگاه تصفیه هوای بزرگ و قوی نیاز خواهید داشت و برعکس برای خودروهای کوچک یک دستگاه کوچک کفایت می‌کند و نیازی نیست که شما نسبت به خرید دستگاه‌ های تصفیه هوای بزرگ اقدام کنید.

فناوری و تکنولوژی دستگاه

بهترین انواع دستگاه‌های تصفیه هوای خودرو مجهز به تکنولوژی کربن و هپا هستند، چون فیلترهای هپا می‌توانند هر گونه آلودگی را جذب کرده و فیلتر کربن دود و بوی بد را کاملاً از بین می ببرد، حال ترکیب شدن این دو نوع فیلتر با هم یک هوای کاملاً پاک را در داخل خودرو ایجاد می‌کند. برخی از دستگاه‌ها نیز به تکنولوژی یونیزه مجهز شده اند، اما متاسفانه این نوع از دستگاه‌ها ممکن است در حین کار کردن خود گاز اوزون تولید و به این ترتیب برای سلامتی شما مضر باشند.

پیشنهاد می‌شود در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوای خودرو حتماً به فناوری و تکنولوژی به کار رفته در داخل آن دقت کافی را داشته باشید و دستگاهی را انتخاب کنید که مجهز به یک فیلتر خوب مانند هپا یا کربن باشد.

صدای دستگاه

گاهی برخی از تولید کنندگان ادعا می‌کنند دستگاه تصفیه هوا برای داخل خودرو هیچ گونه صدایی تولید نمی‌کند، این در حالی است که تمامی دستگاه‌هایی که برای این منظور استفاده می‌شوند، اگر بر روی دور تند خود باشند، قطعاً سر و صدا دارند، اما برای آنکه بتوانید دستگاهی با کمترین صدا و بالاترین کیفیت را انتخاب کنید، باید چندین نوع از دستگاه‌های تصفیه هوای خودرو را با یکدیگر مقایسه کرده و سپس از بین آنها نوعی دستگاه را انتخاب کنید که رضایت بیشتر مصرف کنندگان را جلب کرده باشد.

میزان مصرف برق

شاید برای بسیاری از مصرف کنندگان این نگرانی وجود داشته باشد که دستگاه‌های تصفیه هوای خودرو دارای مصرف برق بالایی هستند یا خیر. موضوع این است که این نوع از دستگاه‌ها در واقع هیچ مصرف برقی ندارند و تنها دارای فیلترهای قابل تعویض یا قابل شارژ می‌باشند که هر چند یک وقت یکبار باید آنها را بررسی کنید.

 نتیجه‌ گیری

در این مقاله دستگاه تصفیه هوای خودرو را بررسی کردیم. دستگاه های تصفیه هوا جهت پاکسازی کردن هوای اطراف ما از هر گونه آلودگی تولید شده‌اند که انواع مختلفی دارند، از جمله مهم‌ترین انواع این دستگاه‌ها نیز دستگاه تصفیه هوای خودرو می‌باشد و برای پاکسازی هوای داخل خودروها استفاده می‌شود. با استفاده از این دستگاه هیچ گونه آلودگی در داخل خودروها وجود نخواهد داشت که این موضوع سلامت راننده و سرنشینان را تضمین می‌کند، البته لازم است که برای خرید چنین دستگاهی حتماً به نکات ذکر شده توجه داشته باشید که از جمله آنها ابعاد و اندازه دستگاه می‌باشد. در سایت  لایفا ایر بیشتر با دستگاه تصفیه هوای خودرو، نحوه استفاده درست از آن، ویژگی‌ها و مشخصات دستگاه تصفیه هوای خودرو ایده آل و مناسب آشنا شوید.

Specifications

Parameter
Amount
Particle CADR 490 m³/h
Formaldehyde CADR 240 m³/h
Particle Cumulate Clean Mass (CCM) P4 Level
Formaldehyde Cumulate Clean Mass (CCM) F4 Level
PM2.5 Removal 99.99% (30min) @ 30 m²
Bacteria Removal 99.99% (30min) @ 30 m²
Power Consumption Max. 60 W
Noise Level Sleep Mode 33 dB (A)

Turbo Mode 66 dB (A)

Net Weight 14 kg
Product Dimensions ⌀ 300 mm x 800 mm
Packaging Dimensions 1058 x 381 x 386 mm
Gross Weight 20 kg

Filters

Filtration Type
Filter Model
Filtration Class
Amount
Particulate Filter LA22 Filter HEPA 12 2 pcs.
Gas and Odor Filter LA35 Filter Activated Carbon and Zeolite 2 kg 2 pcs.

Smart Controller

Smart Controller LAM02
Smart Controller’s Sensors PM2,5, CO2, HCHO,

Temperature, Relative Humidity

Mobile Application iOS, Android

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up