دستگاه تصفیه هوا دستگاهی است که هوای آلوده اطراف خود را به داخل خود جذب می کند سپس آلودگی ها را میان فیلتر های خود نگه می دارد و هوای تمیز و سالم را به  محیط بر می گرداند. عملکرد دستگاه تصفیه هوای خانگی معمولا به گونه ای است که برای تصفیه هوای حجم معینی از فضا، طراحی و ساخته شده است.خرید تصفیه هوا خانگی به شما کمک می کند هوایی پاک در اتاق خود داشته باشید.

خرید دستگاه تصفیه هوا نیز مطابق با انواع مختلف آن می‌تواند برای مکان‌های مختلف انجام شود. در این مقاله نحوه خرید و فروش دستگاه تصفیه هوا را بررسی می‌ کنیم.

جهت مشاهده محصولات تصفیه هوای لایفا ایر کلیک کنید

انواع دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شوند انواع دستگاه تصفیه هوا  عبارتند از :

  • دستگاه تصفیه هوای رومیزی
  • دستگاه تصفیه هوای ایستاده
  • دستگاه تصفیه هوای همراه (گردنی)
  • دستگاه تصفیه هوای اتومبیل

مزایا دستگاه‌های تصفیه هوا با فیلتر UV

بعضی از دستگاه‌های به فیلترهای هوای UV مجهز هستند. این دستگاه‌ها دارای چراغ UV می باشندکه اشعه ماوراءبنفش را برای ازبین‌بردن ویروس‌ها و باکتری‌ها ساطع می‌کنند. دستگاه‌های دارای این فیلتر به افزایش کیفیت هوای محیط کمک می‌کنند و برای جلوگیری از بیماری‌های تنفسی هم موثر هستند. اشعه ماورابنفش این فیلترها با حذف میکروارگانیسم‌های خطرناک مثل: کپک، مخمر، ویروس‌ و باکتری‌ هوا را ضدعفونی می‌کند.

به همین دلیل از دستگاه‌هایی که دارای فیلتر UVهستند ، برای تصفیه محیط‌هایی مثل: آزمایشگاه‌ها، آشپزخانه‌ها، بیمارستان‌ها و غیره هم استفاده می‌شود؛ بعضی از فیلترهای UV می‌توانند خطرناک باشند. فیلترهای بی‌کیفیت UV اکسیژن را به گاز ازن تبدیل می‌کنند. پس باید قبل از خرید آن‌ها مطمئن شوید که به صورت استاندارد تولید شده‌اند. از طرف دیگر، باید بدانید که این دستگاه‌ها گردوغبار را هم از بین نمی‌برند. به علاوه، قادر به فیلتر دود و بوی سیگار و غیره هم نیستند.

انواع دستگاه تصفیه هوا

پیشنهاد مطالعه مقاله: بهترین دستگاه تصفیه هوا

نحوه عملکرد دستگاه تصفیه هوا

دستگاه‌های تصفیه هوای استاندارد اصولا سه مرحله فیلتر دارند. در مرحله‌ی اول، صرفا ذرات بزرگ مثل مو و پرز توسط فیلتر اولیه گرفته می‌شود. در مرحله‌ی بعد، فیلتر هپا وظیفه‌ی جذب ذرات بسیار کوچک را برعهده دارد. در مرحله‌ی آخر، در دستگاه‌های تصفیه‌کننده‌ی هوا یک فیلتر جاذب کربن تعبیه می‌شود تا بوهای نا مطبوع و همچنین مولکول‌های گازی آلاینده جذب شوند. پس از این مرحله، هوای مورد پردازش کیفیت بالا و تمیزی است . در زمان خرید تصفیه هوای خانگی بر اساس نیاز خود و میزان استفاده خود اقدام نمایید.

دستگاه تصفیه هوا بر اساس عملکرد

دستگاه های تصفیه هوا با فیلتراسیون: این دستگاه ها دارای فیلتر برای حذف آلاینده های هوا می باشند. فیلترهای مختلف برای دستگاه های تصفیه هوا وجود دارد که هر کدام برای حذف انواع مختلفی از آلاینده ها طراحی شده اند.

دستگاه های تصفیه هوا با یونیزاسیون: این دستگاه ها برای باردار کردن ذرات معلق در هوا از یون ها استفاده می کنند. این ذرات باردار به یکدیگر می چسبند و به راحتی از هوا جدا می شوند.

دستگاه های تصفیه هوا با ازون: این مدل دستگاه ها برای از بین بردن آلاینده های هوا از ازون استفاده می کنند. ازون یک گاز سمی است که می تواند خطرناک باشد، بنابراین استفاده از دستگاه های تصفیه هوا با ازون باید با احتیاط انجام شود.هنگام خرید تصفیه هوای خانگی ، حتما نیازهای خود را در نظر بگیرید. عواملی که باید هنگام خرید در نظر بگیرید عبارتند از:

  • اندازه و شکل اتاقی که قرار است دستگاه در آن قرار بگیرد.
  • نوع آلاینده هایی که می خواهید از بین ببرید

مزایا دستگاه تصفیه هوا

دستگاه‌های تصفیه هوا بهترین عملکرد را برای حذف آلاینده‌ها در محیط اطراف دارند، این موضوع باعث شده تا استفاده از آن‌ها بیشتر شود. موارد زیر از مزیت‌هایی هستند که استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوا به همراه دارد:

۱. از بین بردن بوی نامطبوع (مانند بوی غذا و سیگار)

استشمام دود سیگار علاوه بر افراد بزرگسال، برای کودکانی که ریه آن‌ها در حال رشد است، مشکلات بسیار زیادی را در پی دارد. دستگاه تصفیه هوا دارای عملکرد مطلوبی برای از بین بردن بوهایی همچون بوی غذا و سیگار است.

۲. پاکسازی هوا از گردوغبار

ذرات گردوغبار از مهم ترین عواملی هستند که می‌توانند سطح کیفی هوا را تحت‌تأثیر قرار دهند. وجود این آلاینده‌ها می‌تواند مشکلات زیادی را برای افراد مبتلا به بیماری‌های تنفسی مثل آسم به  همراه داشته باشد. دستگاه تصفیه هوا با فیلتر کردن گردوغبار، مشکلاتی نظیر بیماری آسم را نیز کاهش می‌دهد.

۳. حذف گازها و بخارات مضر

همانطور که میدانید در محیط منزل مقداری از گازهای مضر مانند دی اکسید کربن وجود دارد. برخی مواقع آلاینده‌های شیمیایی می‌توانند از طریق پنجره به فضای منزل یا محیط کار نفوذ کنند. بخارهای مضر یکی از مهم‌ترین عواملی هستند که باعث ایجاد بیماری‌های خطرناک در انسان می‌شوند. دستگاه‌های تصفیه هوا بر اساس نوع فیلترها و ساختار، توانایی مطلوبی برای از بین بردن تمام آلاینده‌های شیمیایی هوا دارند.

۴. حذف آلاینده‌های شهری در محیط منزل

دود حاصل از اگزوز وسایل نقلیه شهری، بخش زیادی از آلودگی هوای شهری را به خود اختصاص می‌دهد. تنفس این ذرات برای سلامتی خطراتی  را به همراه دارد . این آلاینده‌ها می‌توانند از طریق پنجره به هوای منزل یا محیط کار نفوذ کنند ، که با استفاده از دستگاه های تصفیه هوا می‌توان آن‌ها را حذف و پاکسازی کرد.

۵. حذف عوامل بیماری‌زا

ویروس‌ها و باکتری‌ها همواره در محیط منزل وجود دارند و این عوامل  سبب بیماری های مختلفی برای  افراد داخل خانه می شوند. وجود دستگاه تصفیه هوا می‌تواند اکثر عوامل بیماری‌زا را در منزل پاکسازی کند.

۶. پاکسازی هوا از عوامل حساسیت‌زا

وجود برخی آلاینده‌ها مثل ذرات خاک می‌تواند باعث واکنش‌های آلرژیک و حساسیت‌زا شود که با استفاده از دستگاه تصفیه هوا به راحتی می توانید محیط را پاکسازی کنید.

۷. کاهش دی اکسید کربن

تنفس ما در محیط مقدار زیادی دی اکسید کربن را به هوا وارد می‌کند و به همان مقدار میزان اکسیژن در محیط کاسته می‌شود. استفاده از دستگاه تصفیه هوا در کاهش دی اکسید کربن و افزایش اکسیژن رسانی به بدن تاثیر زیادی دارد.

۸. بهبود کیفیت خواب

جالب است بدانید که آلودگی هوا می‌تواند روی خلق‌وخو نیز اثر بگذارد. به‌طور مثال تصور کنید که علائم حساسیت شما در خواب هم ادامه داشته باشد. این موضوع تا حدی کیفیت خوابتان را کاهش و تنش و خستگی‌تان را افزایش خواهد داد  نفس کشیدن در هوایی عاری از بوی بد و انواع آلاینده‌ها از این استرس‌ها و تنش‌های جسمی و روحی می‌کاهد و به بهبود کیفیت خواب شما می‌افزاید.

۹. کاهش حشرات مزاحم در محیط منزل

یکی دیگر از مزایای استفاده از دستگاه تصفیه هوا، کمک به حذف و از بین بردن حشرات مزاحم در محیط است. هرچه هوای محیط عاری از میکروب‌ و آلودگی باشد، رشد حشرات مزاحم نیز کمتر خواهد بود.

آشنایی با نحوه خرید و فروش دستگاه تصفیه هوا

گفتیم که دستگاه تصفیه هوا می‌تواند هوای آلوده در محیط اطراف خودش را مکیده و پس از به گیر انداختن آنها کلیه این آلودگی‌ها را از فیلترهای خودش عبور داده و در نهایت نیز هوای تمیز و سالم را به محیط اطراف بازگرداند. عملکرد این نوع از دستگاه‌ها به این گونه است که متناسب با حجم معین و مشخصی از فضا طراحی می‌ شوند.

فروش دستگاه تصفیه هوا نیز با اهداف مختلفی انجام می‌شود که یکی از آنها حذف کردن و از بین بردن انواع آلودگی‌های محیطی مانند بوی مواد شیمیایی، گرد و خاک، انواع میکروب‌ها و باکتری‌های بیماری‌زا و غیره می‌باشد، اما از آنجایی که ساختار این دستگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است، بنابراین شما برای خرید باید دقت داشته باشید که دستگاه مورد نظرتان را برای چه محیط و چه نوع کاربری انتخاب می‌کنید. به همین دلیل این‌ نوع از دستگاه ها دارای انواع مختلفی هستند که برخی از آنها عبارتند از:

  • دستگاه تصفیه هوای رومیزی
  • دستگاه تصفیه هوای اتومبیل
  • دستگاه تصفیه هوای گردنی یا همراه
  • دستگاه تصفیه هوای ایستاده

اما موضوع مهم در خصوص استفاده از این نوع دستگاه‌ها نحوه خرید و فروش آن است. به همین دلیل جهت خرید یک دستگاه تصفیه هوای مناسب و ایده‌آل حتماً باید به مراکز فروش معتبر آن مراجعه کرده و چند مورد زیر را در نظر داشته باشیم:

خرید از مراکز فروش معتبر

اگر هدف شما خرید یک دستگاه تصفیه هوا با کیفیت خوب و از یک برند معتبر است، در وهله نخست باید به یک مرکز فروش معتبر مراجعه کنید که انواع مختلف این نوع از دستگاه‌ها را به فروش می‌رساند. مراجعه به یک مرکز فروش معتبر جهت خرید دستگاه تصفیه هوا چند مزیت مهم دارد:

تنوع بالای محصولات

اول این که شما می‌توانید در این مراکز فروش انواع و اقسام دستگاه‌های تصفیه هوا در ابعاد و اندازه، مدل‌ها و حتی برندهای مختلف را ببینید، به این ترتیب دست تان جهت خرید کردن کاملاً باز است و هیچ گونه محدودیتی در این زمینه ندارید. چون دستگاه‌ های مختلف تصفیه هوا متناسب با کاربری و محیط مورد استفاده از آنها در ابعاد، اندازه و حتی با عملکرد و کارایی‌های متفاوتی تولید می‌شوند، به طور مثال برخی از این دستگاه‌ها دارای خاصیت آنتی باکتریال و ضد میکروبی می‌باشند و تنها قادر هستند که انواع باکتری‌ ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها، کپک‌ ها و آلودگی‌ هایی از این قبیل را از بین ببرند یا مثلاً برخی از آنها جهت از بین بردن انواع بوها از جمله بوی لوازم آرایشی، بوی مواد شیمیایی و بو و بخار مواد غذایی کاربرد دارند و بر همین اساس در مکان‌ هایی مانند سالن‌ های آرایشی، کارخانجات تولید مواد و آشپزخانه‌ های بزرگی صنعتی به کار برده می‌ شوند. پس اگر در یک مرکز فروش معتبر اقدام به خرید دستگاه تصفیه هوا کنید، در این حالت می‌ توانید انواع مختلف آن را با یکدیگر مقایسه کرده و نوعی از این نوع دستگاه‌ ها را خریداری کنید که با کاربری و فضای مورد نظرتان متناسب باشد.

فروش محصولات از برندهای معتبر

موضوع دیگر این است که بسیاری از این مراکز فروش معتبر محصولات محصولات فروشی خودشان را از برندهای معتبر نتخاب می‌ کنند تا بتوانند رضایت مشتریان و مصرف کنندگان خودشان را به دست بیاورند، به این ترتیب شما می‌ توانید دستگاه تصفیه هوای مورد نظرتان را از یک برند خوب و با کیفیت عالی تهیه کنید. برندهایی مانند سونی، سامسونگ، شیائومی و غیره توانسته‌ اند انواع دستگاه تصفیه‌ هوا را تولید کنند که کارایی بسیار خوب و بالایی دارند، اما برخی از برندهای نامعتبر محصولاتی را روانه بازار کرده اند که نه تنها کارای خوب و بالایی ندارند، بلکه در کوتاه مدت با نقض و خرابی مواجه می‌ شوند که حتی گاهی اوقات قابل تعمیر نیستند، به همین دلیل شما نیاز به تعویض آن ها و پرداخت هزینه جهت خرید یک دستگاه دیگر خواهید داشت.

قیمت‌ های منصفانه

خرید دستگاه تصفیه هوا از یک فروشگاه و مرکز خرید معتبر با قیمت‌ های منصفانه همراه است، یعنی نمایندگی‌ ها و مراکز معتبر فروش دستگاه تصفیه هوا را جهت جلب رضایت مصرف کنندگان خود به گونه‌ ای انجام می‌ دهند که امکان خرید آن برای همه افراد وجود داشته باشد. حتی بسیاری از خدمات از جمله گارانتی و ضمانت‌ نامه و دیگر خدمات پس از فروش را نیز برای محصولات خودشان لحاظ کرده‌ اند، به طوری که اگر دستگاه شما دچار نقص و خرابی شود، می‌ توانید با مراجعه کردن به چنین مکان‌ هایی آن را به راحتی تعمیر یا تعویض کنید.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله فروش دستگاه تصفیه هوا را بررسی کردیم. فروش دستگاه تصفیه هوا با اهداف مختلف و برای مکان‌ های زیادی انجام می‌ شود که از جمله این اهداف ایجاد هوای پاک و سالم بدون هیچ گونه آلودگی و آلایندگی می‌ باشد، چون امروزه در بسیاری از محیط‌ها آلاینده‌ ها افزایش پیدا کرده اند که وجود آن ها در هوای تنفسی برای سلامت افراد مضر است و در صورت استفاده از یک دستگاه تصفیه هوای خوب ‌می توان این آلودگی‌ ها را به حداقل خود رساند. در سایت لایفا ایر بیش تر با فروش دستگاه تصفیه هوا، امکانات و خدمات یک مرکز فروش معتبر، نحوه خرید دستگاه تصفیه هوا و استفاده از آن آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up