بهترین دستگاه تصفیه هوای خودرو کدام است؟ چگونه می‌توان دستگاه تصفیه هوای مناسبی را برای خودرو انتخاب کرد؟ شما در این زمینه چه نوع دستگاه تصفیه هوایی را ترجیح داده و خریداری می‌کنید؟ در بیشتر مواقع وجود بوی بد در داخل خودروها آزاردهنده است، بنابراین همه رانندگان به این فکر هستند که با یک راه حل مناسب این بوها را برطرف کنند که البته این مشکل با کشیدن شیشه‌ها قابل حل نیست، چون با چنین اقدامی گاهی آلودگی‌های بیشتری وارد خودرو می‌شود، برای همین دستگاه‌های تصفیه هوا برای خودرو تولید شده‌اند که می‌توانند هوای تازه و پاکی را در داخل خودرو به جریان بیندازند، این دستگاه‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و شما می‌توانید با توجه به ویژگی‌های متفاوت آن را انتخاب کنید. در این مقاله بهترین دستگاه تصفیه هوای خودرو را معرفی می‌ کنیم.

 بهترین دستگاه تصفیه هوای خودرو

اگر به دنبال انتخاب و خرید بهترین دستگاه تصفیه هوای خودرو هستید، اما نمی‌دانید چگونه دستگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید، ما در این قسمت چند ویژگی برای انتخاب یک دستگاه ایده‌آل را توضیح می‌دهیم که با توجه به آن امکان خرید دستگاه تصفیه هوایی خودرو آسان‌تر خواهد بود:

فضای تحت پوشش

اولین گزینه‌ای که جهت خرید دستگاه تصفیه هوای خودرو باید به آن دقت کنید، فضای تحت پوشش یا همان سایز کابین خودرو می‌باشد. هر چه که اندازه کابین بزرگتر باشد، به همان نسبت نیز شما باید دستگاه بزرگتر و قوی‌تری انتخاب کنید، یعنی نرخ تصفیه هوا بر حسب ساعت را حدود ۱۲ در نظر داشته باشید. دستگاهی با این ویژگی معمولاً برای بیشتر خودروها مناسب می باشد.

فناوری و تکنولوژی دستگاه

بهترین نوع دستگاه تصفیه هوای خودرو به دستگاهی گفته می‌شود که در آن از تکنولوژی کربن و هپا استفاده شده باشد، چون فیلترهای هوا به خوبی آلودگی‌ها را جذب می‌کنند و فیلترهای کربن نیز دود و بوی نامطبوع را از بین می‌برند. حال اگر این دو فیلتر در کنار یکدیگر به صورت ترکیبی باشند، در واقع یک برگ برنده جهت استفاده از دستگاه مورد نظر خواهد بود، حتی برخی از این دستگاه‌ها از تکنولوژی یونیزه استفاده کرده‌اند که البته استفاده کردن از آنها توصیه نمی‌شود، چون احتمال دارد گاز ازون تولید کند که قطعاً برای سلامتی مضر خواهد بود.

میزان مصرف برق

برخی از خریداران همواره این سوال را مدنظر دارند که مصرف برق دستگاه تصفیه خودرو چقدر است و آیا به صرفه است که از چنین دستگاهی در داخل خودرو استفاده کنند یا نه. دقت کنید که این دستگاه‌ها به طور معمول برقی مصرف نمی‌کنند، چون فیلترهای قابل استفاده در آنها به صورت شارژی و یا قابل تعویض هستند.

هزینه تعویض قطعات و نگه داری

اگر دستگاه تصفیه هوای خودرو بتواند به درستی کار کند و شما بتوانید به درستی از آن نگه داری کنید تا طولانی مدت هیچ گونه هزینه‌ای برایتان نخواهد داشت، اما با این وجود شما هر ۳ الی ۶ ماه نیاز به تعویض فیلتر خواهید داشت که این بازه زمانی متناسب با میزان و مقدار آلودگی متفاوت است. مثلاً اگر در منطقه یا شهری زندگی می‌کنید که درصد آلودگی هوا بالا می‌باشد، حداکثر تا سه ماه می‌توان از یک فیلتر در داخل دستگاه تصفیه هوای خودرو استفاده کنید. هزینه تعویض کردن فیلتر نیز مدل خودرو و همچنین مدل دستگاه بستگی دارد که خریداری کرده‌اید، یعنی هر چه دستگاه شما پیشرفته‌ تر و قوی‌ تر باشد، هزینه تعویض فیلتر نیز بیش تر خواهد بود، البته ارزشش را دارد که شما برای تهویه هوا در داخل خودرو خود هر چند وقت یک بار هزینه کنید.

صدای دستگاه

هنگام خرید به این ادعا توجه نکنید که دستگاه مورد نظر هیچ گونه سر و صدایی ندارد، چون اگر دستگاه را در حالت دور تند قرار دهید قطعاً ایجاد سر و صدا خواهد کرد.

بازه قیمتی مناسب

متفاوت بودن انواع دستگاه‌ های تصفیه هوا موجب شده است که قیمت آنها نیز با یکدیگر کاملاً متفاوت باشد، به طوری که شما می‌ توانید با مبلغ کمتر از یک میلیون نیز یک دستگاه تصفیه هوای خوب را خریداری کنید. البته قیمت این دستگاه بستگی به تکنولوژی دارد که در ساخت آن استفاده شده است. مثلاً آن دسته از دستگاه‌ هایی که دارای دو فیلتر مختلف یعنی فیلتر کربن و هپا هستند، قیمت بیش تری دارند که البته ارزش خرید آنها نیز بالا می‌ باشد، چون هوا را به نحو احسن تصفیه می‌کنند. اگر سایز کابین اتومبیل شما بزرگ است قطعاً باید قیمت بیش تری بابت خرید یک دستگاه مناسب پرداخت کنید.

ضمانت و گارانتی

احتمالاً بارها هنگام خرید با محصولاتی مواجه شده‌اید که هیچ گونه ضمانت نامه یا گارانتی ندارند که در خصوص خرید انواع دستگاه تصفیه هوای خودرو نیز ممکن است با چنین گزینه‌ای مواجه شده باشید، با وجودی که اکثر این دستگاه‌ ها دارای کیفیت خوبی هستند و اگر به درستی از آنها استفاده کنید، مدت زمان طولانی کار می‌ کنند، با این حال بهتر است دستگاهی را تهیه کنید که دارای گارانتی طولانی مدت باشد. در این حالت اگر دستگاه مورد نظر به خوبی کار نکند و شما از کیفیت آن راضی نباشید، می‌ توانید به آسانی آن را تعویض کرده و دستگاه دیگری را جایگزین آن کنید. موضوع مهم دیگر دقت در انتخاب کردن مدل دستگاه تصفیه است که حتماً باید با مدل اتومبیل شما متناسب باشد. این دستگاه‌ ها تنوع بالایی در بازار دارند و بهتر است هنگام خرید از فروشنده بخواهید شما را در این زمینه راهنمایی کند.

فناوری و تکنولوژی دستگاه تصفیه هوای خودرو

نتیجه‌ گیری

در این مقاله بهترین دستگاه تصفیه هوای خودرو و ویژگی‌ ها و مشخصات آن را بررسی کردیم. یک دستگاه تصفیه هوای خودرو خوب برای خودرو دستگاهی است که در کنار داشتن قیمت مناسب، هزینه‌ های نگهداری و تعویض قطعات کمتری داشته باشد و البته در ساخت آن از تکنولوژی و فناوری استفاده شده باشد. این دستگاه‌ ها کاملاً متفاوت می‌ باشند و شما متناسب با نوع خودرو و فضا و اندازه کابین می‌ توانید دستگاهی مناسب را تهیه کنید که در این زمینه دست تان جهت خرید کردن کاملاً باز است و می‌ توانید انواع متنوع دستگاه تصفیه هوای خودرو را در بازار ببینید. در سایت لایفا ایر بیش تر با دستگاه تصفیه هوای خودرو، نحوه استفاده صحیح از آنها و غیره آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up